שוטר סמוי, שטרות מסומנים, חוקרי מס הכנסה ושימוע בפני מפקד התחנה. את כל האמצעים הללו הפעילה משטרת אשקלון על שלומית צור, אמן של הדוגמניות איב וחן, המשכירה יחידות נופש במרינה לתיירים ולמשפחות. זאת כשבפועל היא בין הבודדים במתחם שאינם עוברים על החוק

לאחת מדירות הנופש שהיא מחזיקה במרינה כדי להיפגש עם לקוח, שהביע עניין לשכור יחידת דיור

לפני כשבועיים הגיעה שלומית צור מאשקלון " />

Вход | Регистрация | Стартовой | В Избранное

ashkeloninfo.com - информационный портал города Ашкелон на русском языке. Вход Регистрация

Криминал [77]
Обзор криминальных тем
Экономика [30]
Статьи по экономике и финансам
Транспорт [19]
Авто, мото, велосипеды, железнодорожный транспорт, авиа, морской, статьи,
Медицина [18]
Всё о медицине и здоровье
Израиль [436]
Об Израиле и евреях
חדשות בעברית [83]
דף עם חדשות מאשקלון
Лучшие статьи
Популярные статьи

 ? למה נעצרה האמא של הדוגמניות ע"י שוטר סמוי

? למה נעצרה האמא של הדוגמניות ע"י שוטר סמוי

 Категория: חדשות בעברית
 Прочитали: 1669 | Отзывов: 0

שוטר סמוי, שטרות מסומנים, חוקרי מס הכנסה ושימוע בפני מפקד התחנה. את כל האמצעים הללו הפעילה משטרת אשקלון על שלומית צור, אמן של הדוגמניות איב וחן, המשכירה יחידות נופש במרינה לתיירים ולמשפחות. זאת כשבפועל היא בין הבודדים במתחם שאינם עוברים על החוק

לאחת מדירות הנופש שהיא מחזיקה במרינה כדי להיפגש עם לקוח, שהביע עניין לשכור יחידת דיור

לפני כשבועיים הגיעה שלומית צור מאשקלון
. שניות לאחר שסיימה את ההתקשרות עם השוכר הפוטנציאלי יצאו אליה שוטרים, אמרו לה שהיא עצורה והובילו אותה לתחנת המשטרה, שם נחקרה במשך מספר שעות. צור נחשדה בהפעלה לא חוקית לכאורה של דירות הנופש במרינה והלקוח היה בעצם שוטר סמוי שהעביר לה שטרות מסומנים.


לאחר חקירה שנמשכה יומיים ובמהלכה אף נקראו לתחנה אנשי מס הכנסה, התברר למבוכתם של השוטרים כי צור פעלה כחוק ואף מנהלת ספרי חשבונות מסודרים. "מי שעובר על החוק הם אותם דיירים שגרים בדירות שבמרינה כאילו היו דירות למגורים", אומרת צור, שבמשך שבוע הושבתה מפעילות ונגרמו לה נזקים כלכליים.

סיפורה של צור מציף שוב את הסוגיה, שאף נדונה במקרים שונים בערכאות משפטיות, לגבי הגדרתן של דירת נופש במרינות בארץ. על פי חוק, יחידות הדיור שבמרינה אמורות לשמש לצורכי שכירות לטווח קצר של עד שלושה חודשים. מאחר שהדירות לא מוגדרות כמיועדות למגורים העירייה לא מספקת שירותים עירוניים במתחמים אלו, כמו גני ילדים או מוסדות ציבור אחרים. בפועל משמשות מרבית הדירות במרינה כדירות מגורים לכל דבר והרשות העירונית מעלימה עין. "במשך השנים המשיכו וממשיכים לבנות דירות במסווה של דירות נופש כשכל הדירות הללו הן דירות למגורים, אבל כולם שותפים לרמייה הזו", אומר פעיל איכות הסביבה באשקלון, איציק ספוקויני.

אז מה גרם למשטרה לערוך מצוד דווקא אחר מי שממלאת את ייעודן המקורי של הדירות? במשטרה טוענים כי התקבלו תלונות על רעש מצד הדיירים האחרים בבניין, ולכן צור זומנה לחקירה. לשאלה מדוע התאמצו כל כך להפעיל שוטר סמוי, להביא את חוקרי מס הכנסה ואף להעמידה לשימוע בפני מפקד תחנת המשטרה, לא קיבלנו תשובה. בעירייה, שאמורה להקפיד על ייעוד הדירות כפי שהוגדרו בתב"ע, הסתפקו בתשובה הלקונית כי ההגדרות לדירות נופש במרינה נותרו כשהיו.

«השכירות מפרנסת שתי משפחות»
במשך שנים עסקה צור, אם חד הורית לשבעה ילדים (ובהם הדוגמניות איבוחן צור), בתחום הנופש והמלונאות. במהלך השנים ראתה צור לא מעט תיירים או משפחות המחפשות לנפוש באשקלון ואינן מעוניינות לשהות בבתי מלון. היא זיהתה את הפוטנציאל הכלכלי־תיירותי ושכרה לפני מספר שנים יחד עם בתה חן שמונה דירות נופש (ארבע יחידות כל אחת) במרינה באשקלון.


בדירות הותקנו מקרר, כיריים וטלוויזיה והן הותאמו לצורכי נופש של ממש. צור ובתה החלו להשכיר את הדירות כיחידות נופש לתיירים ללינות לילה, סופי שבוע וכדומה. עלות השכירות ליחידת נופש היא כ־2,000 שקל בחודש. כשהיא משכירה את הדירה על בסיס קצר יותר התעריף הוא כ־400 שקל לסוף שבוע לזוג ו־500 שקל למשפחה, כולל שירותי כביסה וניקיון.

העסק התנהל על מי מנוחות עד ליום חמישי לפני כשבועיים. "באחד הימים בשעות הבוקר התקשר אליי סוכן ואמר שהוא מפנה אליי לקוח לשכירת דירה", מספרת צור. "הוא הגיע אלינו, הראיתי לו את הדירה והוא שילם במזומן. אחרי שהחזרתי לו עודף נכנסו מיד שוטרים לדירה וביקשו ממני להגיע איתם לתחנת המשטרה כיוון שאני עצורה. אני יודעת שהכל מתנהל אצלנו באופן חוקי ולא דאגתי. חשבתי שבתחנת המשטרה יבינו שזו טעות וישחררו אותי".

לאחר המתנה של שעתיים נכנסה צור לחדר החקירות ונשאלה מדוע היא עובדת ללא רישיון עסק. "קצת הופתעתי מהשאלה כי אני יודעת שכמעט למחצית העסקים באשקלון אין רישיון עסק ואני לא רואה שהמשטרה עוצרת מישהו", אומרת צור. "אבל הבהרתי לו שניגשנו לעירייה ואמרו לנו שלא צריך רישיון עסק לעד ארבע דירות. אחר כך הגיע חוקר אחר, צילמו אותי ולקחו ממני טביעות אצבעות. התחלתי לחשוש, כי לא הבנתי מה אני עושה שם ולמה הם עושים לי את זה".

בהמשך הציגו בפניה את השטרות המסומנים שקיבלה לדברי החוקרים מהבלש המשטרתי שהתחזה ללקוח. "בשלב מסוים הבת שלי הגיעה, אבל לא נתנו לה לדבר איתי", מספרת צור. "היא גם ניסתה לדבר ולהסביר להם אבל הם לא הקשיבו, כאילו הייתי איזו עבריינית. רק כמעט בשתיים לפנות בוקר שחררו אותי בערבות עצמית של 3,000 שקל והתחייבות להגיע להמשך החקירה".

למחרת בבוקר התייצבה צור להמשך החקירה. הפעם המתינו לה בתחנה גם חוקרים של מס הכנסה. "גם מהם לא פחדתי כי אנחנו מאוד מסודרים ועובדים עם רואה חשבון ויש לנו את הניירת", היא ממשיכה. "צריך להבין שלא מגלגלים שם איזה עסק גדול, זה מספק משכורות לשתי משפחות בלבד. אנשי מס הכנסה יצרו קשר עם רואה החשבון שלנו. הם עברו על הניירות ואמרו שהכל בסדר מבחינתם והלכו".

"איימו שנמצא עצמנו בכלא שקמה"
צור חשבה כי השוטרים יבינו את הטעות וישחררו אותה לביתה, אך התבדתה. היא התבקשה להמתין לשימוע בפני מפקד התחנה, סנ"צ שמעון פורטל. "הם ביקשו ממני את המפתחות של הדירות והודיעו לי שכל הדירות מושבתות ושאני חייבת להפסיק את הפעילות במתחם", מספרת צור. "הם הודיעו לי ולבת שלי שאם אנחנו נשכיר חדר נמצא את עצמנו בכלא שקמה. השוטר הוסיף ואמר לנו: 'אני לא אתן לכן לנהל עסק בתוך בניין מגורים'. אחר כך הסכים לומר לנו שהיו תלונות מדיירים שגרים בבניין. אמרנו לו כל הזמן שהדירות האלה נועדו לצורכי נופש, אבל הוא לא הסכים בכלל לשמוע".

כשהבינה צור כי העניין מורכב מכפי שסברה היא שכרה את שירותיה של עו"ד ענת יהב. זו פנתה למשטרת אשקלון, וטענה שוב בפניהם כי הדירות במתחם המרינה הן דירות נופש לכל דבר ועניין. לאחר כשבוע, ורק לאחר פנייתה של עורכת הדין, הושבו לצור המפתחות לדירות הנופש והיא שבה לפעילות. "בשבוע שלא השכרנו נגרם לנו נזק כלכלי", אומרת צור. "אנו בודקים עכשיו את ההשלכות לכך. אנו חתומים על חוזים מול כל מיני גורמים, גם כך אף אחד לא מתעשר מכך".

בדיעבד נאמר לצור כי מספר דיירים המתגוררים בבניין על בסיס קבוע התלוננו על השוכרים שלה. "מגיעות לפעמים משפחות לסוף שבוע וחלק מהן מבקשות לאכול יחד, כי אין לנו שם שירותי מזון", אומרת צור. "הצענו להם לאכול יחד במבואה הסמוכה לדירות ואני מניחה שזה קומם את הדיירים. אני חושבת שהעירייה שמבקשת עכשיו להפוך את אשקלון לעיר תיירות יכולה לסייע לנו ולממש את החזון הזה".

בעיני צור תמוהה העובדה שהמשטרה השקיעה משאבים וזמן יקר כדי לעצור אותה, אך אינה ממגרת תופעות בלתי חוקיות שמתרחשות בין כותלי כמה מהדירות במתחם. במרוצת השנים הפכו דירות רבות במרינה לבתי בושת, למכוני הימורים ולדירות מסתור עבור שוהים בלתי חוקיים שעובדים באזור. על פי חוק, אמורות המשטרה והעירייה, שמתחם המרינה יושב על קרקע שבבעלותה, לפעול גם נגד בעלי דירות שמשכירים אותן לטווחים ארוכים והפכו אותן לדירות מגורים לכל דבר.

נושא דירות הנופש נדון בעבר ואף זכה לפסיקה של בית המשפט בעקבות עתירה שהגישה עיריית הרצליה לפני יותר מעשור. בעקבות הפסיקה נאלצו בעלי הדירות להסב אותן לייעוד המקורי שלהן - דירות נופש. על פי גורמים בחברה להגנת הטבע וגורמים נוספים, "אם העירייה תתחיל בפעולות בנושא, כל הגורמים המשפטיים והתכנונים יעמדו לצדה. אנו מבינים שלעיריית אשקלון אין אינטרס כזה לפעול, וגם זה בלשון המעטה".

"איך אפשר לפתח תיירות"
המרינה באשקלון הוקמה בשנת 1994. בהיתרים שניתנו מטעם הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה נכתב מפורשות כי ייעוד הדירות הוא "מלונאות ונופש". מדובר בחלק ממגמה שהחלה לצבור תאוצה בשנות ה־90, של בניית דירות נופש בסמוך לחופי הים. בשנים אלו הלך וגבר הביקוש למגורים לאורך חוף הים. ביקושים אלו הובילו לכך שקרקעות המיועדות לתיירות הפכו בפועל למגורים. אחת הסיבות העיקריות לכך שיזמים מעדיפים לעשות שימוש בקרקע מלונאית לצורכי מגורים היא הכדאיות הכלכלית, משום שקרקעות המיועדות למגורים יקרות יותר מקרקעות תיירותיות.

לדברי איציק ספוקויני, אחד מפעילי איכות הסביבה באשקלון ומי שניסה בזמנו לפעול בנושא, מדובר ברמייה אליה שותפים העירייה והגורמים השונים. "כולם מפרים את החוק ביודעין", אומר ספוקויני. "לפי החוק המקסימום שאפשר לגור שם הוא 90 יום, כלומר שלושה חודשים ברציפות, אך בפועל רובם הינם דיירי

קבע. אנו מבקשים מעיריית אשקלון לבדוק את הנושא שוב לעומק. בימים אלה העירייה מבקשת לקדם למשל צו ארנונה חדש, והדיירים שם משלמים ארנונה בתעריף של דירות נופש ולא דירות למגורים. צריך להבין שהביטוי לעובדה שמדובר בדירות נופש הוא בין היתר שאין במתחם גני ילדים, בתי ספר או מבני ציבור. אפילו לא חיבור לגז".

מאחר שמדובר בדירות נופש, שהן קטנות יותר מטבע הדברים, החלה תופעה של איחוד דירות כך שניתן יהיה להשכירן למשפחות. תופעה בלתי חוקית בפני עצמה. "יש הרבה אנשים שאיחדו דירות לכמה חדרים בכדי לגור בדירה מרווחת יותר", אומר ספוקויני. "חלק פתחו שם דירות סטודיו והם מפעילים כל מיני עסקים. אין אפשרות כזו על פי התב"ע של המתחם, זו עברה על החוק. כשנבנתה המרינה היזמים קיבלו את הקרקע בתנאים מועדפים במסגרת המאמץ לפיתוח העיר. איך אפשר לפתח עיר תיירות כשאלפי דירות שנועדו לנופשים הפכו לדירות קבע?".

בניירות עמדה שפרסמה החברה להגנת הטבע במהלך השנים נכתב: "תופעה של בנייה למגורים במסווה מלונאי, באמצעות המושג 'דירות נופש', הייתה ללא ספק אחד הזרזים המרכזיים לבינוי המואץ וחסר הרסן בחופי הים בעשור האחרון. בשנים אלו שווקו ותוכננו אלפי דירות מגורים לאורך כל החוף על קרקעות המיועדות למלונאות במסווה של דירות נופש. בין הפרויקטים הבולטים נמצא גם מתחם המרינה באשקלון".

על פי החברה, הפרויקטים שהוקמו באותן השנים לאורך החוף "ניצלו את הפרצה והערפול בחקיקה, לצד אוזלת היד של הרשויות השלטוניות". לדברי ניר פפאי, אחד הפעילים הבולטים בנושא מטעם החברה להגנת הטבע, עמדת ארגוני הסביבה היא שעל מנת להגשים את מטרת התכנון יש לאסור את השימוש למגורים ולהעמיד את הדירות למאגר השכרה.

"יתר על כן, על הדירות להיות מותאמות למבחנים מסוימים מבחינת גודלן הפיזי ולהנחיות משרד התיירות", הוסיף פפאי. "מכירת דירות למגורים במתחמים שייעודם הוא תיירותי מונעת את השימוש המקורי בשטח ומכלה את עתודות הקרקע לפיתוח עתידי של ענף התיירות. בדרך זו נדחקת התיירות לשוליים".

מהמשטרה נמסר בתגובה: "בעקבות תלונות רבות שהתקבלו במשטרת אשקלון אודות מטרדי רעש עוכבה נשוא הפנייה לחקירה והציגה מסמכים רלוונטיים. בתום החקירה ולאחר הגעה לחקר האמת שוחררה. בחינת חומר החקירה נמשכת על ידי הגורמים המשפטיים במרחב לכיש. משטרת אשקלון אוכפת ותמשיך לאכוף את החוק ובכך לשמור על ביטחונו של ציבור התושבים".

מעיריית אשקלון נמסר בתגובה: "ההגדרות לגבי דירות הנופש במתחם המרינה עומדות בעינן".

שלומית וחן צור - מהומה רבה על לא מאומה (צילום: אבי רוקח)


mynet.co.il
Теги: незаконные расследования, Шломит Цур, бизнес, аресты

Добавлять отзывы могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Может быть вы искали
Выборы в Ашкелоне
1. Признать недействительными
2. Признать состоявшимися
3. Всё равно

Ответов: 9 | Результаты | Архив

     

©Копирование и перепечатка материалов сайта разрешены только с письменного разрешения администрации.

Вход

Меню сайта

© ashkeloninfo, 2010-2019

Логин:
Пароль:
Наверх
Главная
Новости
Фотографии
Объявления
Форум
Блог
Люди
Контакты
Соглашение
Реклама - פרסום  
О сайте

Хостинг от uCoz

Twitter OK facebook VK